Wakacyjne warsztaty HMI

Programowanie paneli HMI


First-edition


Wakacje, to przede wszystkim okres wypoczynku. A co sądzisz o połączeniu przyjemnego z pożytecznym? Czas wolny....urlop sprzyjają nauce. Wiedza zdobyta w tym okresie przyda Ci się już wkrótce, gdy zaczniesz nowy rok szkolny lub pierwszą pracę po wakacjach.

Chcesz zacząć tworzyć wizualizacje na panele operatorskie i nie możesz przełamać się w działaniu i brakuje Ci motywacji. Czytasz materiały i książki, a chciałbyś popracować na rzeczywistym sprzęcie? Potrzebujesz wskazówek, jak rozpocząć przygodę ze sterownikami przemysłowymi? Wakacje, to czas przygód, więc nich jedną z nich będzie poznanie paneli HMI firmy Siemens. W takim razie zacznij przygodę z HMI już teraz i weź udział w wakacyjnych warsztatach programowania paneli dotykowych. Trójmiasto to idealne miejsce na odpoczynek i naukę.

Dla kogo są przeznaczone wakacyjne warsztaty?

Warsztaty odbywające się w okresie wakacji mają na celu przypomnienie i powtórzenia podstawowej wiedzy z zakresu pracy ze panelami HMI oraz ich konfiguracją i tworzeniem wizualizacji. Jest to dobry moment na uzupełnienie ewentualnych braków i potrzymania kontaktu z tematyką HMI. Podczas takich warszatów nadrobisz materiał, który miałeś na zajęciach w szkole lub na uczelni. Chcesz poznać nie tylko podstawy tworzenia wizualizacji i mieć niezapomniane wakacyjne wspomnienia z wakacji? To te warsztaty są przeznaczone właśnie dla Ciebie. W krótkim czasie dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne na start.

O warsztatach

Przez 2 dni będziesz uczył się nowych rzeczy o panelach HMI i oprogramowaniu TIA Portal.

Warsztaty

Podczas warsztatów skupimy się na pracy z fizycznym sprzętem, czyli panelami rodziny KTP. Część zajęć będzie przeznaczona na poznanie symulatora, abyś mógł kontynuować naukę po warsztatach, jeżeli nie masz fizycznego sprzętu w domu. Warsztaty są prowadzone według autorskiego programu nauczania.

W trakcie warsztatów zostanie przedstawiona najważniejsza wiedza teoretyczna, a następnie wykorzystanie tych informacji w praktyce. Każdy uczestnik sprawdza przedstawiony materiał w praktyce na sprzęcie.

Szkolenie jest prowadzone w małych grupach 6 osobowych, więc prowadzący poświęci więcej czasu dla każdej z osób. Także w razie jakichkolwiek pytań, dostaniesz odpowiedź natychmiast. Mała liczba osób sprawia, że ma ono niemal indywidualny charakter.

Warsztaty będą nagrywane, więc każdy uczestnik otrzyma nagranie. W ten sposób masz możliwość powtórzenia materiału z tych warsztatów w dowolnym terminie.

Zajęcia są prowadzone w okresie wakacji, więc po warsztatach można udać się na plażę.

Plaza

Morze i wakacje, to idealny czas na nocne imprezowanie.

Nocne-imprezy

To właśnie trójmiasto słynie z najlepszych impez w sezonie wakacyjnym.

Program warsztatów

To ogólny zarys szkolenia HMI. Każdego dnia otrzymasz znacznie więcej wiedzy:

Dzien-1

Na samym początku zaczniemy od zapoznania z dostępnymi panelami HMI. Następnie poznasz zestaw uruchomieniowy i dowiesz się jak go podłączyć elektrycznie. Zapoznasz się z komponentach oprogramowania TIA Portal, które służy do pracy z projektem.

Podczas pierwszego dnia warsztatów utworzysz pierwszy projekt, który zostanie wgrany na sprzęt. Poznasz techniki tworzenia ekranów wizualizacyjnych.

Na warsztatach zostanie omówiona konfiguracja i wyświetlanie alarmów. Koniec pierwszego dnia warsztatów, to zdobycie umięjętności związanych z recepturami oraz ich zarządzaniem.

Dzien-2

Kolejny dzień warsztatów zaczniemy od ważnego tematu którym jest tworzenie raportów. Dostaniesz wskazówki, jak ich używać..

Poznasz metody logowania wartości procesowych, dzięki którym można wykresy bezpośrednio na ekranie panelu operatorskiego. Dowiesz się niezbędnych informacji o zarządzaniu użytkownikami oraz przydzielaniu im praw.

W dalszej części warsztatów zajmiemy się wielojęzycznym interfejsem użytkownika. Nauczysz się technik wyświetlania diagnostyki pracy sterownika PLC. Utworzymy też backup całej pamięci panela HMI.

Do sterownika zostanie podłączonych kilka paneli dotykowych, aby sterować obiektrem z kilku urządzeń. Na końcu zajmiemy się poznaniem symulatora paneli HMI.

Prowadzący

tg Związany jest ze sterownikami PLC firmy Siemens od 2010 roku. Na codzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI. Od 2015 roku prowadzi blog na temat programowania sterowników S7-1200 w języku SCL.

Wymagania zapisu na warsztaty

Warunkiem koniecznym udziału w warsztatach jest posiadanie własnego laptopa do wykorzystania podczas zajęć. Laptop powinien posiadać port RJ45 oraz system operacyjny Windows 7 lub nowszy.

laptop

Przed warsztatami dostaniesz maila z informacją, jak uzyskać bezpłatnie oprogramowanie potrzebne na czas warsztatów. Ewentualnie potrzebne narzędzie będziesz mógł zainstalować podczas warsztatów.

Miejsce, gdzie odbędą się warsztaty

Warsztaty techniczne odbędą się w trójmieście, a dokładnie w Gdańsku.

Trojmiasto

Szczegóły z adresem miejsca dostaniesz mailem po zapisie.

Grupa

Zajęcia odbywają się w grupach 6 osobowych.

Stanowiska

Na warsztatach będą 3 stanowiska wyposażone w sterowniki SIMATIC S7-1200 oraz panele HMI rodziny KTP.

stanowisko

Przy każdym stanowisku będą pracować dwie osoby.

Terminy warsztatów

I Termin
II Termin
11 – 12 lipiec
14 – 15 lipiec
0/6
Wolnych miejsc
2/6
Wolnych miejsc

Godziny zajęć

Warsztaty będą się odbywać w godzinach 8:30 - 14:30.

Certyfikat

Uczestnik otrzyma dyplom zawierający informacje o programie warsztatów oraz uczestnictwie w zajęciach.

Certyfikat-hmi


warsztaty-cd

To dostajesz w trakcie zajęć:
Warsztaty

d

Wiedza na temat paneli HMI

 
ptaszek

d

Nagranie wideo z zajęć

 
ptaszek

d

Projekty do ćwiczeń z oprogramowania TIA Portal V13

 
ptaszek

Wartość faktyczna:

 
797 zł 499


Koniec kłopotów z HMI


W końcu będzie wizualizacje w taki sposób, jaki tylko sobie zechcesz


Efekty zależą tylko od Ciebie


Koszt to 499 zł za 2 DNIOWE WARSZTATY

Wystawiam faktury VAT.

GwarancjaSatysfakcji


"Jesteś wolny od ryzyka
Gwarancja zwrotu pieniędzy"


Może masz taki głos w głowie, który Ci mówi, że to nie dla Ciebie. Ja mam taki głos głowie, który mi mówi a co mi tam sprawdzę, może dzięki temu dowiem się czegoś ciekawego i będę jeszcze lepszy programiastą.

Nic nie ryzykujesz zapisując się na warsztaty. W przeciągu 90 dni od zakończenia zajęć, jesli uznasz, że nie spełniały one Twoich oczekiwań, masz prawo bez żadnych powodów zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz.

To najlepszy powód by powiedzieć sobie teraz: Tak to moment na to aby podnieść moje kwalifikacje. Ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.


Zapis na warsztaty

Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane na warsztaty (decyduje kolejność zgłoszeń) otrzyma maila z informacją o sposobie płatności oraz dokładnym adresem miejsca, gdzie odbędą się warsztaty.

Zgłoś się na warsztaty HMI już teraz


lock Szanujemy Twoją Prywatność.

P.S. Po zapisie w przeciągu kilku minut otrzymasz na Twoją pocztę wiadomość e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia się na warsztaty.Jeżeli w przeciągu 24h od zapisu nie dostaniesz żadnego maila, to napisz na tomasz.gilewski@mistrzplc.pl


Te Warsztaty Technicze są Po To Abyś miał
niezapomniane wakacyjne wspomnienia